יבוא מספרים חליפיים

 

ניתן לייבא לחשבשבת נתונים חיצוניים. הממשק הנוכחי מיועד לייבוא מספרים חליפיים של פריטים. המספרים החליפיים הם מספרי פריט שספקים או לקוחות משתמשים בהם במקום מפתחות הפריט של חשבשבת.

הנתונים אותם מעוניינים לייבא צריכים להיות שמורים בקובץ Excel, כאשר השורה ראשונה היא הכותרת של הטור, ובשורות הבאות נמצאים הנתונים. לחילופין, ניתן לשמור את הנתונים בקובץ  DAT ובקובץ PRM (אלה הקבצים באמצעותם שולחים נתונים לממשקי חשבשבת חלונות).

פתיחת חשבונות חדשים לפי הצורך: אם מסמנים סעיף זה, ואם בגיליון ה- Excel אחדים מכרטיסי החשבון (של הלקוחות או של הספקים) אינם קיימים במסד הנתונים של חשבשבת, התוכנה תפתח את כרטיסי החשבון האלה. לאחר הייבוא יש לעדכן את הנתונים של כרטיסי חשבון אלה (שם, כתובת, מספר עוסק מורשה וכד').

פתיחת פריטים חדשים לפי הצורך: אם מסמנים סעיף זה, ואם בגיליון ה- Excel אחדים מהפריטים אינם קיימים במסד הנתונים של חשבשבת, התוכנה תפתח את הפריטים האלה. לאחר הייבוא יש לעדכן את הנתונים של פריטים אלה (שם, מחיר וכד').

בחירת קובץ: מקליקים על כפתור זה כדי לבחור את קובץ ה- Excel (או את קובץ ה- DAT ו- PRM).

 

קישור בין הנתונים בגיליון Excel  לבין השדות בחשבשבת

בסעיפים הבאים מקשרים בין הטורים בגיליון ה- Excel לבין השדות במסד הנתונים של חשבשבת. לדוגמה, בסעיף הראשון, מספר חליפי, יש לבחור את הכותרת של הטור בגיליון ה- Excel שבו נמצאים המספרים החליפיים. הנתונים בטור זה מוגבלים ל- 25 תווים.

חובה למלא את כל הסעיפים המסומנים בכוכבית. שאר הסעיפים הם אופציונליים.

 

תצוגה מקדימה: בוחרים בכפתור זה כדי לצפות בתצוגה של העדכון הצפוי (עדיין מבלי לעדכן את המחירים). מומלץ להפעיל תמיד סעיף זה כדי לערוך ביקורת לפני העדכון. לאחר העדכון לא ניתן לבטל אותו.

יבוא: בוחרים בכפתור זה כדי להפעיל את העדכון.