יבוא מחירונים

 

ניתן לייבא לחשבשבת נתונים חיצוניים. הממשק הנוכחי מיועד לייבוא מחירונים. לדוגמה, ניתן לייבא מחירונים של הספק ולעדכן אותם במסד הנתונים של חשבשבת.

הנתונים אותם מעוניינים לייבא צריכים להיות שמורים בקובץ Excel, כאשר השורה ראשונה היא הכותרת של הטור, ובשורות הבאות נמצאים הנתונים.

האם לייבא מחיר אפס? אם מסמנים סעיף זה, ואם בגיליון ה- Excel אחדים מהפריטים הם ללא מחיר (או במחיר 0), מחיר זה יעודכן בנתונים של חשבשבת. כמובן, בדרך כלל אין טעם לייבא מחירים כאלה.

האם לעדכן רשומות קיימות? אם מסמנים סעיף זה, בתהליך הייבוא העדכון "ידרוס" מחירים קיימים במסד הנתונים של חשבשבת. אם מעוניינים לייבא רק מחירים לפריטים שעדיין אין להם מחיר במסד הנתונים של חשבשבת, אין לסמן סעיף זה.

בחירת קובץ: מקליקים על כפתור זה כדי לבחור את קובץ ה- Excel.

 

קישור בין הנתונים בגיליון Excel  לבין השדות בחשבשבת

בסעיפים הבאים מקשרים בין הטורים בגיליון ה- Excel לבין השדות במסד הנתונים של חשבשבת. לדוגמה, בסעיף הראשון, מפתח פריט, יש לבחור את הכותרת של הטור בגיליון ה- Excel שבו נמצא מפתח הפריט. הנתונים בטור זה מוגבלים ל- 20 תווים.

חובה למלא את כל הסעיפים המסומנים בכוכבית. שאר הסעיפים הם אופציונליים. אם לא מקשרים את השדות האופציונליים, הערכים יהיו:

קוד מטבע – ₪

תאריך – תאריך הקליטה

 

תצוגה מקדימה: בוחרים בכפתור זה כדי לצפות בתצוגה של העדכון הצפוי (עדיין מבלי לעדכן את המחירים). מומלץ להפעיל תמיד סעיף זה כדי לערוך ביקורת לפני העדכון. לאחר העדכון לא ניתן לבטל אותו.

יבוא: בוחרים בכפתור זה כדי להפעיל את העדכון.