הגדרת קטגוריות חנות מקוונת

העסק מסדר את הפריטים בחנות לפי עץ נושאים (מחלקות / קטגוריות). לדוגמה, בחנות להלבשה המחלקות יכולות להיות: בגדי גברים, בגדי נשים, בגדי ילדים וכד'. בכל נושא ניתן להגדיר תת-נושאים. לדוגמה, במחלקת בגדי גברים ניתן להגדיר את תת הנושאים: חליפות, מעילים, מכנסים, חולצות, וכד'. הלקוח יכול "לטייל" בחנות לפי הנושאים שלעיל. בכל פעם שהלקוח בוחר בנושא מסוים, הוא רואה את הפריטים המקושרים לנושא זה. אין הגבלה לגבי מספר הנושאים.

להסבר על שלבי הקמת חנות מקוונת יש ללחוץ כאן.

 

המסך הנוכחי משמש לעדכון עץ הנושאים.

 

קטגוריה חדשה: לוחצים על הכפתור הירוק בחלקו העליון של המסך כדי לפתוח תת קטגוריה חדשה במיקום הנוכחי בעץ.

 

שם קטגוריה: שם הקטגוריה שיוצג בחנות. לוחצים על שם הקטגוריה כדי לפתוח את מסך עריכת קטגוריה.

 

מספר פריטים: מספר הפריטים המקושרים לקטגוריה הנוכחית מוצג בסוגריים משמאל לשם הקטגוריה. (המספר אינו כולל פריטים המקושרים לתת-קטגוריות של הקטגוריה הנוכחית).

 

עריכת קטגוריה

לוחצים על שם הקטגוריה בצדו הימני של המסך כדי לפתוח את מסך עריכת קטגוריה.

להלן הסבר על הסעיפים במסך זה:

 

לקוחות B2C: הקטגוריה תוצג רק ללקוחות קמעונאיים (מזדמנים).

לקוחות B2B: הקטגוריה תוצג רק ללקוחות עסקיים.

 

להציג בדף הבית של החנות: מסמנים את הסעיף כדי להציג את הקישור לקטגוריה כתמונה בדף הכניסה לחנות. גם כאשר הסעיף לא מסומן ניתן לפתוח את הקטגוריה מתפריט הקטגוריות.

 

שם קטגוריה: שם הקטגוריה יוצג במקומות רבים בדפי החנות.

 

תמונה ראשית: אם סומן הסעיף להציג בדף הבית של החנות תייצג התמונה הראשית את הקטגוריה בדף הראשי. גודל מומלץ: 500*500 פיקסלים. כאשר לא מוגדרת לקטגוריה תמונה, מוצגת בדף הראשי בחנות התמונה שהוגדרה במסך הגדרות חנות כתמונת ברירת מחדל.

 

באנר: תמונת הבאנר תוצג בדף רשימת הפריטים המקושרים לקטגוריה. רוחב מומלץ: 1640 פיקסלים. כאשר לא מוגדרת תמונת באנר לקטגוריה, לא יוצג באנר בדף רשימת הפריטים.

 

תיאור הקטגוריה: בשדה הנוכחי רושמים תיאור מפורט שיוצג בראש דף רשימת הפריטים המקושרים לקטגוריה. כלי העריכה מאפשר לקבוע את צבע וגודל הפונט, הצמדה, הוספת קישור ועוד.

 

הגדרות קידום(SEO) : הסעיפים הבאים נועדו לשפר את מיקומי הדפים של החנות בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש. כותרות ותיאורים איכותיים יניבו מיקום גבוה יותר וחשיפה גדולה יותר בתוצאות חיפוש במנועי החיפוש וברשתות החברתיות. ניתן להגדיר הגדרות קידום רק לקטגוריה הראשית (דף הבית) או לכל קטגוריה בנפרד (לכל קטגוריה אותה רוצים לקדם יש לרשום כותרת ותיאור שונים וייחודיים.)

  • כותרת למנועי חיפוש (Meta Title): הכותרת מספקת פרטי מידע אודות הדף בשורת הכותרת במנועי חיפוש, בשיתוף קישור הדף ברשתות חברתיות ובעת המעבר של העכבר על הלשונית בדפדפן שבו נפתחה החנות.
  • תיאור למנועי חיפוש (Meta Description): התיאור מוצג בדף תוצאות החיפוש ובשיתוף לרשתות חברתיות מיד לאחר הכותרת ומתאר בטקסט קצר את החנות או הקטגוריה. רצוי להגביל את הטקסט לכ-155 תווים.

 

אפשרויות בשורת הקטגוריה

מוצרים: לאחר לחיצה על סמל מוצרים (משמאל לשם הקטגוריה), נפתחת בצד שמאל של המסך טבלה בה מוצגים כל הפריטים המסומנים בסעיף פריט למכירה בחנות שבכרטיס הפריט > מידע לחנות מקוונת. כדי לקשר פריט לקטגוריה הנוכחית מסמנים את תיבת הסימון בצד ימין של שורת הפריט. פריט שלא קושר לקטגוריה לא יוצג בחנות. ניתן לפתוח את כרטיס הפריט על ידי הקלקה עליו.

 

מאפיינים: ניתן לייחס לכל פריט מאפיינים, לפי הקטגוריה של הפריט. לדוגמה, בקטגוריה של ספרים ניתן לרשום את המאפיינים: סוג כריכה (קשה / רכה), שם סופר, שם הוצאה, מספר עמודים, שנת הוצאה וכד'. בתת הקטגוריה של ספרי ילדים ניתן להוסיף את המאפיין: מומלץ לגיל.

הלקוח בחנות יכול לחפש פריטים לפי מאפיינים אלה. לדוגמה, בתת הקטגוריה של ספרי ילדים הוא יכול לבקש רשימה של ספרים המתאימים לגיל 6 ולחפש ספרים בכריכה רכה ששנת ההוצאה שלהם היא בין 2000 לבין 2002.

שלבי העבודה עם מאפיינים:

  • במסך שמות לשדות נוספים בפריטים מגדירים את רשימת המאפיינים לחנות. מוסיפים שדות סכום, תאריך או נתון נוסף ומסמנים את טור להציג בחנות. בנוסף, קובעים בטור לאפשר מיון / לאפשר סינון על פי אילו מאפיינים ניתן למיין ולסנן את הפריטים בחנות. סינון לפי מאפיין מאפשר ללקוח לצמצם את מספר הפריטים המוצגים, מיון מאפשר ללקוח לשנות את סדר ההופעה של הפריטים בקטגוריה.

 

  • בלשונית מידע לחנות המקוונת בכרטיסי הפריטים מוצגות 3 טבלאות של הסכומים, התאריכים והנתונים הנוספים שסומנו לתצוגה בחנות. מעדכנים את הערכים המתאימים לפריט.

 

  • במסך הנוכחי לוחצים על סמל מאפיינים כדי לבחור אילו מאפיינים מתוך כלל המאפיינים יוצגו לפריטים בקטגוריה. בנוסף, תת-קטגוריה "יורשת" גם את המאפיינים של הקטגוריה שמעליה בעץ. לאחר בחירת המאפיינים קובעים את הסדר בו יופיעו המאפיינים בדף הפריט בחנות בעזרת החיצים למעלה ולמטה.

 

 קישור: קישור לתצוגת דף הקטגוריה בחנות המקוונת.

 

כניסה לתתי קטגוריות: לאחר לחיצה על הקישור כניסה לתתי קטגוריות תיפרס רשימת תתי הקטגוריות של הקטגוריה הנוכחית.

  

שינוי מיקום קטגוריה: ניתן לשנות מיקום קטגוריה באותה רמה בעץ. לשם כך מעבירים את הסמן מעל הריבוע הכתום מימין לשם הקטגוריה, וכשצורת הסמן משתנה לסמן גרירה, לוחצים וגוררים את הקטגוריה למיקום הרצוי.

 

העתקה / גזירה / הדבקה: העברת קטגוריה לרמה אחרת בעץ ניתן לבצע באמצעות הסעיפים העתקה, גזירה והדבקה.

בשורת הקטגוריה שרוצים להעביר לוחצים על כפתור העתקה (שכפול) או גזירה (העברה), עוברים לקטגוריית האב תחתיו רוצים למקם את הקטגוריה ולוחצים הדבקה על קטגוריית האב.

 

מחיקת קטגוריה: לוחצים על כפתור מחיקה בשורת הקטגוריה. לאחר אישור הפעולה, הקטגוריה תמחק יחד עם תת-הקטגוריות שתחתיה בעץ.

חיפוש קטגוריה: רושמים חלק כלשהוא משם הקטגוריה בשורת החיפוש בראש הדף ובוחרים מתוך רשימת הערכים המוצגת. עץ הקטגוריות יפתח בקטגוריה שנבחרה.