חנות מקוונת

 

חשבשבת מאפשרת להקים ולתפעל חנות באינטרנט. החנות באינטרנט מיועדת למכירות ללקוחות קבועים (B2B) וללקוחות מזדמנים (B2C).

 

הלקוחות הקבועים משתמשים בחנות באינטרנט כדי להפיק הזמנות. הם אינם משלמים בעת הקנייה בחנות. ההזמנות עוברות למשרד האחורי, ושם מופקות תעודת משלוח או חשבוניות מס (או חשבונות ייצוא) בעת האספקה. כמו כן, הלקוחות הקבועים יכולים לצפות בחנות בדוחות שונים, כגון כרטסת התנועות הפתוחות שלהם וכרטסת של קניות קודמות.

הלקוחות המזדמנים משלמים באשראי בעת ביצוע ההזמנה ומופקת חשבונית מס קבלה.

 

 

שלבי הקמת חנות מקוונת

 

 חשבון דוא"ל לחנות

במסך CRM > הגדרת שירותים חיצוניים> יש להגדיר את חשבון הדוא"ל המקושר לחנות המקוונת בקובייה שירותי דוא"ל (ברירת מחדל לחברה). כאשר לקוחות מזמינים פריטים בחנות, חשבשבת שולחת אישורים על ההזמנות. האישורים נשלחים מכתובת דוא"ל זו.

חשוב לוודא שבעת קישור החשבון, ניתנת  ל  NetPassport הרשאה לשליחת מיילים בשם החשבון. ללא הרשאה זו לא ישלחו ללקוחות אישורי רכישה לאחר ביצוע הזמנות בחנות.

 

פרטי התקשרות לחברה

במסך נתונים כללים של החברה יש להגדיר את שם החברה, כתובתה וכתובת הדוא"ל. פרטים אלו יוצגו באתר החנות המקוונת כפרטי ההתקשרות עם החברה.

 

הגדרת מסמך הזמנת חנות

במסך ספרור מסמכים מגדירים ספרור למסמך הזמנת B2B.

בחנויות המאפשרות יצוא, יש להגדיר ספרור למסמך הזמנת יצוא.

 

תמונות

  • במסך ניהול קבצים מעלים את תמונות הפריטים, תמונת הלוגו של החנות, תמונות לקטגוריות ותמונות באנרים. יש לסמן את התמונות כציבוריות. גודל מומלץ לתמונות פריט הוא 600*600 פיקסלים.
  • מקשרים בכרטיס הפריט > מידע כללי  > קבצים מצורפים את תמונות הפריט ומסמנים את תמונת הפריט הראשית שתוצג בדף הקטגוריה. יתר תמונות הפריט יוצגו בדף הפריט.

 

הגדרת החנות

מגדירים את מזהה החברה מעדכנים את פרטיה במסך הגדרות חנות מקוונת.

 

פריטים בחנות

  • בכרטיסי הפריטים המיועדים למכירה בחנות המקוונת יש לסמן בלשונית מידע לחנות המקוונת את הסעיף הפריט למכירה בחנות. ניתן לעדכן את הסעיף הפריט למכירה בחנות דרך מסך עדכון קבוצת פריטים.
  • במסך ניהול קטגוריות מקשרים את הפריטים לקטגוריות.

 

ניהול מלאי בחנות

ניתן לנהל יתרה לפריטים בחנות. מסמנים בדף הפריט> מידע לחנות המקוונת את הסעיף ניהול מלאי בחנות כדי שיתרת הפריט שתוצג בחנות (כמות או סטטוס זמינות). כאשר יתרת הפריט תהיה אפס, התוכנה תודיע שהפריט אזל ולא תאפשר להעבירו לסל הקניות. ניתן לעדכן את הסעיף ניהול מלאי בחנות – דרך מסך עדכון קבוצת פריטים.

 

 מאפייני פריטים בחנות

 

לקוחות עסקיים בחנות

בלשונית שיווק ורכש בכרטיסי החשבון של הלקוחות יש לסמן את הסעיף התחברות כחשבון עסקי. לאחר הסימון ישלח לכתובת הדוא"ל של הלקוח  לינק אקטיבציה לחנות. כאשר הלקוח מפעיל את האקטיבציה, הוא צריך לבחור חשבון Gmail וחשבון זה ישמש להתחברות הלקוח לחנות המקוונת. (הערה: כתובת הדוא"ל בכרטיס החשבון יכולה להיות כתובת משרת דואר כלשהו, אולם כאמור כתובת ההתחברות חייבת להיות כתובת Gmail).

 

הנחות ללקוחות עסקיים בחנות

כדי שהנחת הלקוח בהזמנת החנות ובמסמך הסוגר תהיינה זהות, יש לבחור במסך הגדרות מלאי, בסעיף שליפת הנחות במסמכים את האפשרות רשומת לקוח.

 

הגדרת חשבון לקוחות מזדמנים 

יש להגדיר חשבון לקוחות מזדמנים במסך הגדרות קופה – כללי.

 

משלוחים בחנות המקוונת

מעדכנים פרטי משלוחים במסך הגדרות משלוח חנות המקוונת .

 

דוא"ל אישור רכישה

בסיום הרכישה נשלח ללקוח אישור רכישה הכולל את פרטי הרכישה. ניתן להוסיף למייל תמונות לוגו וטקסט נוסף במסך הגדרות חנות מקוונת.

 

ביצוע ההזמנה בחשבשבת

הזמנה שבוצעה בחנות נשמרת במאגר הקבוע בחשבשבת כמסמך הזמנת B2B או הזמנת יצוא. ניתן לצפות בהזמנה במסך דפדוף במסמכים.

 

רכישה באשראי בחנות

כדי לאפשר ללקוחות החנות לרכוש באשראי, יש להגדיר בחשבשבת מסוף אשראי. לשם כך יש לפנות לצוות סיוע לקבלת הנחיות וטפסים לפתיחת מסוף.

בסוף התהליך מקבלים מקרידטגארד פרטי מסוף ופרטי התחברות, אותם מעדכנים יחד עם סניף השירות של חשבשבת WEB בלשונית מסופים במסך הגדרות קופה-אשראי.

 

קידום אתר החנות

מסד הנתונים של החנות כולל את התשתיות הדרושות לקידום החנות במנועי החיפוש. לדף הבית, דפי הפריט ודפי הקטגוריה החנות מייצרת תגיות meta, כולל תגיות Open Graph, לשיפור הנראות במנועי חיפוש וברשתות החברתיות. אולם, חברת חשבשבת אינה עוסקת בתחום זה ויש לפנות ליועצים שזו מומחיותם כדי לקדם את החנות במנועי החיפוש.